WrotaPodlasia.pl - 7 maja 2010

Publikacje elektroniczne a nauka w Polsce

W dniach 13-14 maja 2010 r., w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku, przy ul. Zwycięstwa 14/3, odbędzie się konferencja naukowa nt. "Publikacji elektronicznych w rozwoju nauki polskiej".

Spotkanie, po┼Ťwi─Öcone przede wszystkim wspó┼éczesnym zasobom informacyjnym, organizowane b─Ödzie w ramach projektu PO IG "Organizacja i wdro┼╝enie ogólnopolskiego elektronicznego systemu komercjalizacji recenzowanych prac naukowych przy Wy┼╝szej Szkole Ekonomicznej w Bia┼éymstoku", wspó┼éfinansowanego ze ┼Ťrodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Organizowana przez Wy┼╝sz─ů Szko┼é─Ö Ekonomiczn─ů w Bia┼éymstoku Konferencja, skierowana jest g┼éównie do w┼éadz rektorskich oraz pracowników wydawnictw i bibliotek uczelni wy┼╝szych z ca┼éej Polski.

Jej celem jest skupienie specjalistów na co dzie┼ä zajmuj─ůcych si─Ö zagadnieniem zasobów informacyjnych oraz publikacji elektronicznych, co pozwoli na wymian─Ö pogl─ůdów, opinii i do┼Ťwiadcze┼ä. Przedmiotem dwudniowych obrad b─Öd─ů m.in.: rola i znaczenie publikacji elektronicznych w rozwoju nauki polskiej, ochrona praw autorskich w kontek┼Ťcie dost─Öpu elektronicznego a tak┼╝e problematyka dost─Öpu do otwartych zasobów wiedzy.

┼╣ród┼éo: wrotapodlasia.pl

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, ul. Choroszczańska 31, 15-732 Białystok
tel: 85 652 50 94, tel. kom. 606 620 555, fax. 85 652 50 62, e-mail: ebook@wse.edu.pl